W tym roku wyruszą jako grupa 4 Będzie to już dwudziesta trzecia pięlgrzymka. Niektórzy czekają na to wydarzenie cały rok i nie wyobrażają sobie bez pielgrzymki na Jasną Górę wakacji czy też urlopu. Inni idą po to, aby się przekonać jak to jest, przeżyć coś nowego. Są również tacy, którzy mają coś do odpokutowania, albo czegoś od Pana Boga bardzo potrzebują. Pielgrzymi z Miastka wyruszą, jak co roku, 28 lipca po odprawionej Mszy św. w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 800.

Zapraszamy Cię na pielgrzymkowy szlak. Spotkanie z drugim człowiekiem, a przez to z Bogiem i Jego Miłością. Zapisy w zakrystii po każdej mszy świętej.

Opłata za uczestnictwo w pielgrzymce wynosi ok. 110 zł i obejmuje koszt przewozu bagażu na całej trasie, śpiewnika, znaczków pielgrzymkowych, w razie potrzeby chleba oraz wydatki związane z pracą służb sanitarnych, medycznych, liturgicznych, porządkowych i koszty związane z nagłośnieniem. Poza tym pielgrzym powinien zabrać ze sobą odpowiednią odzież, na słońce i na deszcz, oraz wygodne buty. Ponadto przybory toaletowe, śpiwór, swoje leki, chlebak, łyżkę, nóż, metalowy kubek i kilka konserw. Dobrze jest również wziąć ze sobą jakieś kieszonkowe. Ze względu na religijny charakter pielgrzymki pod­czas jej trwania obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.